ELAZIĞ BELEDİYESİ ALTYAPI YENİLEME ÇALIŞMALARI MİSLAND KAVŞAĞI-HANKENDİ ARASINDA KANALİZASYON TOPLAYICI HATTI İMALAT ÇALIŞMALARI BAŞLADI

Elazığ Belediyesi’nin; içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı, su depoları ve terfi istasyonları yapım işlerini kapsayan Altyapı Yenileme Projesi kapsamındaki çalışmalar belirlenen program çerçevesinde devam ediyor.

Elazığ Belediyesi Altyapı Yenileme Çalışmaları Misland Kavşağı-Hankendi Arasında Kanalizasyon Toplayıcı Hattı İmalat Çalışmaları Başladı

Şehrin geleceğine yönelik en önemli yatırım olan altyapı yenileme çalışmaları kapsamında Misland Kavşağı-Hankendi arasında kanalizasyon ana toplayıcı hattı imalat çalışmalarına başlandı. Yürütülen çalışmalar doğrultusunda yaklaşık 1.350 metre uzunluğundaki alanda 1.000’lik borularla kanalizasyon ana toplayıcı hattı imalatı gerçekleştiriliyor. 
Bölgede yürütülen kanalizasyon ana toplayıcı hattı imalat çalışmalarının tamamlanmasıyla Elazığ Belediyesi tarafından Hankendi bölgesinde inşa edilecek Batı Prestij Konutları ve Baskil Yolu bölgesine ait kanalizasyon hatları bu ana hatta bağlanacak.  

Öte yandan altyapı yenileme çalışmaları kapsamında Yeni, Abdullahpaşa, Sürsürü ve Ataşehir Mahallelerinde içme suyu hattı imalat çalışmaları da devam ediyor.

BELEDİYELER

EKONOMİ